fbpx

Nakliyat Sigortası

Nakliye sigortası, şehir içi ve şehirler arası her türlü emtianın, yüklemden ve boşatmaya kadar karayolu ile taşıma sırasında meydana gelebilecek çeşitli yangın, kaza, kaybolma, hırsızlık gibi doğabilecek zarar, kayıp ve hasarları teminat altına alır.

Nakliye sigortasında 3 çeşit sigorta bulunmaktadır tam zayi, dar ve geniş olmak üzere 3 ana teminat bulunmaktadır.

Tam zayi: En dar ve sınırlı teminattır. Nakliye eşyaların taşıyan araç ile birlikte tamamen ziyan olması haline temin eder. Hiçbir hasarı temin etmez. Evden eve taşıma da en çok tercih edilen nakliye şirketlerin sigortalı nakliyat dedikleri sigortası bu kapsama girmektedir.

Dar Teminat: Bu teminat nakiye esnasında yıldırım, ateş, çığ, dere taşmasıı, toprak heyelanı, köprü yıkılması, yolların çökmesi aracın devrilmesi çarpması ve yanması neticesinde taşınan eşyaların uğrayacağı kayıplar ve zararları temin eder.

Geniş Teminat: Nakliye eşyaarın çıkış yerinden varış yerine ulaşıncaya kadar uğrayabileceği tam olası tehlikelere karşı teminat sağlamaktadır.
Geniş teminat maliyetli ve sigorta olması nedeni ile tüm süresi bir taşıma ekspertiz takip etmesi gerektiği için pek yapılmamaktadır. Evden eve taşıma için hiç bir sigorta firması teminatı vermemektedir. Özetle siz parasıni ben verim deseniz bile hiç bir sigorta firması eşyalarınız için kesinlikle teminat vermemektedir. Bu sigorta sadece sıfır ve ambalajı açılmamış ürünler için geçerli bir teminattır.

Sigortalı Nakliyat

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

evden eve nakliye şirketlerin en çok tercih ettikeri sigorta çeşidi “Tam Ziya” sigortası olduğunu göre tüketicilerin şunları bilmelerinden fayda vardır.

1. Taşıma enasından eşyaların başına herhangi bir kırılma, çizilme ,kaybolma ve çalınma gibi zararları karşılayamıyacaktır.
2. Bunun aksini söylene hangi firma ise o firmasın sigorta poliçesinin mutlaka inceleyin.
3.Nakiye esnasından eğer taşımanısı kurumsal bir firma ile eşyanızı taşımıyorsanız herhangi bir zarara karşı eşyanızın başına herthangi birşey gediğinde o firmadan talep etmeniz işinizi zorlaştıracaktır.
4. Yaşadığınızı haksızlık sonucu için elinizde firmaya ait sözleşme, fatura veya herhangi bir evrak bulunması gerekmektedir.
5. Tam ziya sigortası maliyetli bir sigorta olması nedeniyle neredeyse nakliyat firmarı bu sigortayı yapmamaktadır. Ancak bu sigorta taşınma sırasında çekeceğiniz sıkıntıları engelememektdir.
6. Taşınmanızın mutlu ve son olabilmesi için kurumsal k.3 yetki belgesi olan ve yılardır bu sektörde hizmet veren firmaları tercih ediniz.

Evden eve nakliyat taşımanızdan önce keşif için muhakkak eskpertiz isteyin daha sonra taşımada herhangi bir sorun ile karşılaşmayın nakliye firmaların ve müşterilerin en çok karşılaştığı sorunlar eşyanız çok bunları şirkete söylememiştiniz. Bunun için şu kadar maliyet olur hesabı olabilmemesi için ekspertiz en güzel çözümdür her taşımanız da kanıt olabilmesi için hangi firma ile taşındıysanız nakliye faturasını isteyiniz anlaşmada da fatura alacağınızı bildiriniz.

Demtaş nakliyat olarak sizlere 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Sigortalı nakliyat makalemizi inceleyebilirsiniz.

Sigortalı taşımacılık tıklayın.


0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Kadıköy Evden Eve Nakliyat

Kadıköy Evden Eve Nakliyat konseptiyle Demtaş firmamız uzun yılları aşkın tecrübesiyle sizlere en ucuz ve en kaliteli hizmeti verebilmek için çabalıyor....

Kapat