fbpx

Şehir içi sigortalı taşımacılığı siz müşterilere sunulan bir seçenektir. Teknolojinin ilerlediği zamanda olsak da taşıma esnasında belli başlı sorunlar çıkabiliyor. Çalıştığınız firma şirketi sigorta yapmak için sizlere olumsuz teklif sunuyor ise başka firmalar bulup evinizi o firmayla nakil işlemini sağlamalısınız. Sigortacılığın önemi şehirler arası taşımacılık da uzun mesafede yapacağınız taşımacılık da eşyalarınız her ne kadar ambalaj olarak iyi sarıldıysa da yollarda ki sıkıntılardan ötürü firmayı aşan durumlarda sigortacılık sözleşmesi devreye girerek anlaşma yaptığınız sigorta devreye girerek oluşan hasarı karşılamalısınız. Taşımacılık işinde taşınma olayı yaşanırken nakliyat firmasının da aştığı durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu sebeplerden ötürü nakliyat firmaları iş alırken sigortalı taşımacılığı zorunda tutmalıdır. Nakliyatın yapılacağı ürünlerin tıra yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında yükleyeceğiniz eşyaların zarar görmesi çok zor bir ihtimal olduğunu düşünürsek, ürünlerinizin göreceği zararlar taşınma ve ya paketlemeden dolayı değil, Türkiye de ki yolların bozuk olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenlerden ötürü taşımacılık da fiyat uygunluğa fazla bakmadan bütçenize göre, sigortalı nakliyat firmasını seçerek nakliyat yapacağınız eşyaları sigortalatmalısınız.

Bulacağınız nakliyat firması sayesinde taşıyacağınız eşyaların hepsini sigortalatarak, ulaşım, taşıma, indirme işlemlerin de ürünlerinizi güvence altına alıp nakliye işlemleriniz de kafanızın rahat etmesini sağlamanızdır. Tutacağınız tutanak ile birlikte taşıma işlemini sağladığınız ürün zarar görmüşse taşıma esnasında ürününüze ilgili hasar tutanağı tutularak şirket tarafından sizlere ya eşyanızın yenisini ya da maddi değerini sizlere verilmelidir. Böylece sizlere de eşyalarınızı güvenli bir şekilde nakil işlemini gerçekleştiren firmaya ürünlerinizi emanet edebilirsiniz. Oluşabilecek olumsuz bir duruma karşılık sigorta tarafından her türlü duruma karşılık haklarınız korunur. Bu yüzden sigortalı taşımacılığı nakliyat işlemlerinizde mutlaka sözleşmenize ekleştirip ürünlerinizi güvence altına almalısınız.


0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Öğrenilmesi Gereken Emlak Terimleri

Yeni bir ev alabilmek ya da satmak, uzun bir süreci de yanında getirir. Tapu evrakları, devlet yazışmaları ya da imar...

Kapat