fbpx

Ev taşımak ciddi anlamda zahmet ve sistem gereken bir iştir. Bir grup sebeplerden ötürü evinizi şehirler arası taşımanız gerektiğinde kuşkusuz ki sizi bekleyen bir grup problemlere hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Yeni bir eve geçiş ve eşyaların taşınıp yerleşmesi hem zihninizin hem de bedeninizin bir hayli yorulmasına sebep olan bir durumdur.

Şehirler arası ev taşımak herkese göre gerektiğince zor ve problemlu bir iştir. Gerek eski evdeki eşyaları paketlemek olsun gerekse de yeni eve geçince bu eşyaları tekrar derli toplu bir şekilde yerleştirmek olsun ciddi anlamda zAhmet ve sistem gerektirici bir iş olmasından ötürü bu işi yapar iken sizi bekleyen mümkün problemler ile karşılaşmanız gerektiğince mümkündür. Bu problemlerin en başında gelen ufak eşyaların evi taşırken kayıp olmasıdır. Bu bozukluğu engellemek adına taşınmadan evvelce ilk olarak bu ufak eşyaların derli toplu ve dikkatli bir şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Hatta kayıp problemini en aza indirgemek adına paketlenen bu ufak eşyaları mutfak ile alakalı olan ufak eşyalar, makyaj malzemeleri, takı toka gibi yazılar aratarak paketlerin üstüne yapıştırmak ya da direkt olarak kalın bir kalem ile paketlerin üstüne yazmak işinizi basitlaştıracaktır. Bu şekilde kayıp problemini en aza indirgemeniz gayette mümkündür.

Şehirler arası evinizi taşırken sizi bekleyen mümkün problemlerden bir öteki ise buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi büyük elektronik eşyaların çizilmesi ya da bozulmasıdır. Bu eşyalar gerektiğince büyük ve ağır olduklarından ötürü taşıma sırasında bir yerlere çarparak ya da ilişki ederek çizilebilir ve hem de bozulabilirler. Bu bozukluğu engellemek adına taşıma sırasında bu eşyaların gerektiğince dikkatli ve itinalı taşınılması gerekmektedir. Hatta çizilmeleri engellemek adına taşıma firmasından bu eşyaların paketlenmesi amacıyla kendilerinden daha özen göstermelerini isteyebilirsiniz. Yine buna benzer bir başka problem ise masa, sandalye, koltuk, kanepe gibi eşyaların taşınmaları sırasında çizilmeleri ya da çatlamalarıdır. Genellikle tahta malzemelerden yapılmakta olan bu eşyalar mümkün bir ilişki ya da çarpma hemen çok basit bir şekilde çizilebilirler. Bu bozukluğu önlemek amacıyla tekrar bu eşyaların çevresi köpük ya da havalı naylon gibi bir malzeme ile iyice sarılabilir. Bu sayede çizilme problemini bir nebze de olsa ortadan kaldırabilirsiniz. Yine taşınma sırasında karşılaşabileceğiniz bir başka problem ise taşınma ardından yeni eve bir sistem oluşturmaktır. Genellikle ufak olan eşyaları ideal yerlere kaldırmak gerektiğince problem yaratan bir iştir.


0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Çatalca Evden Eve Nakliyat

Teknolojinin gelişimiyle, ilerleyen ve büyüyen dünyada devrimlere açık olan Demtaş firması olarak Çatalca Evden Eve Nakliyat ile yenilikçi ruhuyla bu...

Kapat