fbpx

Ev hanımları hep çok eşyanın daha çok iş olduğunu söylerler. Haklılarda, ne kadar çok eşya o kadar temizlik gerektiren iş demektir. Buna karşın alış veriş tutkusu ağır basar ve eşyalar bir bir artmaya başlar. Kimse, eşyaların vakitle nasıl arttığına inanamaz. Hal bu tür iken, hepsine bir yer bulmakta zor olur. Birde ufak ya da orta halli bir evde oturuyorsanız işiniz hayli zor. İşyerleri içersinde aynı hal geçerlidir. Mekan sorunu nedeniyle şahsi bir depolama kısmı oluşturmakta zorlanabilirsiniz. Arada sırada yalnızca eşyalar değil, hobi malzemeleri ve iş gereçleri de gereğinden çok yer kaplar. Bu kadar kalabalık bir eşya grubunun hepsi lüzumlu olamaz ama kullanım dışı olmaları da elden çıkarılmasını gerektirmez. Bu gibi hallerde bir eşya deposu kiralamak son derece akılcı bir teknik olabilir. Sıra dışı tekniklerle kullanım kısmı açmak yerine, bir depolama çözümü bulmak daha iyi bir düşünce olacaktır.

Evde, işyerinde, özel ya da ticari bütün kurumlarda bulunan, çok kullanılmayan ama kullanılabilecek halde olan eşyalar bir depoda saklanabilir. Size ya da firmanıza ait bir deponuz yoksa bir eşya deposu kiralamayı düşünebilirsiniz. Bu çözüm size enteresan gelebilir ya da eşyalar durduğu yerde para kaybettirir diye düşünebilirsiz ama hiçbir şey düşündüğünüz gibi olmayabilir. Bunun amacıyla eşya depolama firması ile kesinlikle tanışmalı ve verilen hizmetler ile ilgili bilgi almalısınız. Eşya depolama firması kuşkusuz bir ücret talep edecektir ama, verilen fiyat katiyen bir ev ya da dükkan kirası ile kıyas edilemez. Firma ücreti, eşyaların sayısına ve ölçülerine göre belirler ve sözleşme yapar. Bu sözleşme iyi niyetli bir sözleşmedir. Kişileri bağlamaz ve vakit sınırlaması koymaz. Bu yüzden ön görü ettiğiniz vakitdan evvelce ya da sonra eşyalarınız alma hakkınız bulunmaktadır.

Eşya deposunda eşyalar, firma garantisi altındadır ve güvenle korunur. Bunun amacıyla çoğu kamera sistemi ve alarm sistemi kullanılır. Normalde işyerlerin de yangın riskine karşı yangın söndürme tüpü bulundurmak mecburidir. Eşya depolama firması bu mecburiyetten çoğunu yaparak ilerlemiş yangın söndürme ve hemen araya girmek sistemlerini kullanır. Depolar lüzumlu bütün donanımlara sahiptir. Her şeyi düşünür ve eşya güvenliğini ön planda tutar.


0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Evden eve nakliyat firmaların yapması gereken hizmetler
Evden Eve Nakliyat Soruları

Evden Eve Nakliyat Soruları Evden eve nakliyat Çok sık iş olmadığından dolayı daha önce her taşımada edindiğimiz tecrubeleri de hatırlatmak...

Kapat